chevron_left

Zváranie a meranie optických vlákien

V súčasnosti sa neustále kladú väčšie nároky na prenosovú kapacitu vedení a ich odolnosť voči rušivým vplyvom a preto je optické vlákno jednoznačne najlepšia voľba. Technológia optických vlákien sa stáva samozrejmosťou nie len u veľkých spoločnosti, ale aj v bežných domácnostiach. Pri realizácií optických vlákien či už SM alebo MM je potrebné dokonalé ukončenie vlákien, taktiež z technologického hľadiska nie je možne, aby bolo natiahnuté optické vlákno v kuse bez prerušenia. Keď je potrebné vytvoriť kvalitný a trvalý spoj dvoch optických vlákien, je treba tieto optické vlákna zvariť.
Naša spoločnosť vlastní jednu z najmodernejších 3D zváračiek na trhu od popredného japonského výrobcu SUMITOMO ELEKTRIC. Práve tým, že všetky produkty, ktoré používame na ukončovanie a meranie optických vlákien, sú od popredných svetových výrobcov a všetky úkony spojené so zváraním a montážou vykonávajú zaškolení profesionáli. Snažíme sa poskytovať tie najkvalitnejšie služby našim zákazníkom.

O kvalite našej práce napovie aj to, že vlastníme zariadenia na meranie optických vlákien od popredného japonského výrobcu zváracej a meracej techniky na optické vlákna FUJIKURA AFL na meranie SM aj MM optických vlákien.

Poskytujeme:

  • meranie a vyhodnocovanie optických tras priamou metódou,
  • meranie a vyhodnocovanie metódou spätného rozptylu prostredníctvom OTDR,
  • grafické inšpekčné kontroly prostredníctvom video-mikroskopu,
  • čistenie čelá ferulí PC, SPC, UPC aj APC konektorov SC, ST, FC, LC, E2000,
  • zváranie SM a MM optických vlákien.